Podstawowe dane o działalności Stowarzyszenia Eksporterów Polskich
Stowarzyszenie Eksporterów Polskich, które powstało z inicjatywy eksporterów działa od ponad dwudziestu lat. Stowarzyszenie Eksporterów Polskich koncentruje się na specyficznych potrzebach eksporterów, co warunkuje jego skuteczność. Istotne znaczenie dla Stowarzyszenia Eksporterów Polskich ma to, że członkami są zarówno małe, średnie, jak i duże firmy ze wszystkich branż i regionów Polski. Każdy eksporter może skorzystać z praktycznej strony internetowej, gdzie są informacje i stanowiska przydatne w prowadzeniu działalności eksportowej.
Misją Stowarzyszenia Eksporterów Polskich jest działanie na rzecz reprezentacji interesów eksporterów w kraju i zagranicą. Nadrzędnym celem działania Stowarzyszenia Eksporterów Polskich jest przedstawianie opinii eskporterów w organach państwowych, rządowych i samorządowych.
Strategicznym zadaniem Stowarzyszenia Eksporterów Polskich jest monitorowanie funkcjonowania rozwiązań systemowych oraz wspieranie działań na rzecz wprowadzania nowych instrumentów wsparcia eksportu.
Stowarzyszenie Eksporterów Polskich opracowało w 2008 roku Strategię proeksportowego rozwoju gospodarki. Dokument ten przekazano organom państwowym, rządowym i samorządowym. Strategia ta znajduje się na stronie internetowej www.eksporterzy.org (zakładka: archiwum).
Stowarzyszenie Eksporterów Polskich organizuje kongresy, prestiżowe gale finałowe konkursów: „Wybitny Eksporter Roku”. Laureaci ww. konkursu honorowani są Statuetkami przez Ministra Rozwoju i Technologii oraz Pucharami i Statuetkami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Medalami Stowarzyszenia Eksporterów Polskich.
W ramach konkursu „Wybitny Eksporter Roku” wydawany i dystrybuowany jest przez Stowarzyszenie oraz Ambasady RP Katalog, który daje możliwość profesjonalnej promocji eksporterom i ich produktom za granicą.
Na szczególne podkreślenie zasługuje honorowanie eksporterów i przedstawicieli organów rządowych i samorządowych Medalami Honorowymi „ZASŁUŻONY DLA EKSPORTU”.
Podczas organizowanych przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich przedsięwzięć odbywają się bezpośrednie spotkania eksporterów z przedstawicielami organów państwowych, rządowych i samorządowych oraz Ambasad i Konsulatów RP, a także ambasad zagranicznych.
Należy podkreślić, że do chwili obecnej zaufało nam wiele znanych w kraju firm.
Należy zaznaczyć, że działalność Stowarzyszenia Eksporterów Polskich odbywa się na zasadzie non profit. Dzięki temu udział eksporterów w przedsięwzięciach organizowanych przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich - jest bezpłatny.
Działalność Stowarzyszenia wspomagają ministerstwa: rozwoju i technologii, rolnictwa i rozwoju wsi, spraw zagranicznych, Ambasady RP, Centrum Promocji Eksportu oraz placówki naukowe jak: Polski Instytut Ekonomiczny, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz najlepsze uczelnie, w tym Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Poznaniu, Szkoła Główna Handlowa i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.
Mamy nadzieje, ze korzyści płynące z członkostwa zachęcą Państwa do przynależności do Stowarzyszenia.
Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ze Stowarzyszeniem.
W celu przystąpienia do Stowarzyszenia Eksporterów Polskich prosimy przesłać wypełnioną deklarację członkowską. Informacje można kierować na adres: e-mail: poczta@eksporterzy.org
Deklaracja członkowska - dokument Word (72kB)